Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Yaz Kursları 2024

İnteraktif ve Yoğun İngilizce Kursları - KIBRIS

Bu kurs spor, sanat, atölye çalışmaları, geziler ve akşam aktiviteleriyle zenginleştirilmiş bir Genel İngilizce kursudur. Bu kurs sadece günlük yaşam için İngilizce dil becerilerini değil, aynı zamanda öğrencilerin akademik İngilizce becerilerini de geliştirir.

Yaşa

Öğren

Eğlen

Dersler Hakkında

  • Müfredatımızı ders planlarımızı İngiltere’deki İngilizce Yaz Okullarında takip edilen müfredata paralel olarak hazırladık.
  • 2 haftalık kursun içinde toplam 40 saat planlı Genel İngilizce dersleri mevcuttur. Hafta içi her gün saat 9:00 – 13:00 arası düzenli ders yapılır.
  • Dinleme-Okuma-Yazma-Konuşma alıştırmaları entegre ve güncel konsept içinde yapılır ve tüm becerilerde senkronize gelişim hedeflenir. Dili üretmeye yani kullanmaya yönelik becerilerin geliştirilmesi hedeflenir.
  • 2 hafta sonunda öğrenciler İngilizcenin öncelikle bir ders değil iletişim aracı olduğunu kavrarlar.
  • Öğrenciler ders içinde interaktif bir şekilde öğrenirler ve ders dışında yaşayarak öğrendiklerini sınıf ortamına taşırlar. Çünkü kampüs içi faaliyetler de dersleri destekleyicidir.
  • Her grubun 2 öğretmeni ve 1 grup lideri vardır. Bu kursun en dikkat çekici özelliği yüksek personel – öğrenci oranıdır.
  • İlgi çekici öğrenme ortamı ve güçlü gözetim hedeflenir.
  • Yüksek nitelikli öğretmenler ve CIU profesörleri ile interaktif öğrenme yaklaşımı benimsenmiştir.

Atölye Çalışmaları Kapsamı ve
"My Community"

Gençler ve genç yetişkinler İngilizce derslerinin yanı sıra ilgi ve tercihlerine göre çeşitli atölye ve laboratuvar çalışmalarını da deneyimler. Atölye çalışmalarında öğrenciler üniversite profesörlerinden dersler alır ve uluslararası bir sınıf ortamında üniversite öğrencisi olmayı öğrenirler.

Bu atölye çalışmalarından biri “Sürdürülebilirlik Atölyesi” dir. Öğrenciler buradaki eğitimlerini tamamladıklarında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi CIU tarafından resmi olarak sertifikalandırılırlar.

Diğer bazı atölye seçenekleri ve laboratuvar çalışmaları şunlardır: İleri Dönüşüm Atölyesi, Mekanik Atölyesi, Biyoloji Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Gastronomi, Görsel Sanatlar, Kodlama Atölyesi, Hukuk Atölyesi, Binicilik Atölyesi.

Tüm öğrenciler yaşayarak, deneyerek, özümseyerek öğrenirler ve kendilerini keşfederler. İşte tam da bu noktada kursumuzu diğer kurslardan farklı kılan bir husus dikkat çeker: “My  Community”

Bir birey olarak var olmak, otonom becerileri kazanmak gibi avantajlara ek olarak, öğrenci, farklı kültürlerden gelen yaşıtları ile bir topluluk içinde yaşama becerisi geliştirmek için ideal özgürlük ortamına kavuşur. Sorumluluk alma, karar alma, harekete geçme becerilerini geliştirir.

Kültürel Geziler ve Plajlar

Geziler sırasında öğrenciler antik Fenikelilerin, Yunanlıların ve Romalıların bıraktığı muhteşem kültürel mirasın tadını çıkaracak ve Osmanlı ve İngiliz Koloni mimarisinin hazinelerine tanık olacaklar.

CIU Uluslararası İnteraktif ve Yoğun İngilizce Kursu sadece bir dil kursu değildir. Aynı zamanda öğrencilerin eğlenme, dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinme ve günlük İngilizce dil becerilerini geliştirme şansına sahip oldukları çeşitli yerlere plaj gezileri de sağlar.

Kampüs

CIU Kampüsü, Kampüs Master Planı ile Dünya 1.’si olarak ödüllendirilmiştir ve gerçekten çeşitli ve uluslararası bir kampüs yaşamını teşvik etmektedir.

CIU, modern sınıfları, çevre dostu binaları, kafe ve restoranları, oyun merkezleri, kırtasiyesi, süpermarketi, sosyal kulüpleri, uluslar arası kulüpleri ve çeşitli ferah ve dinlendirici alanları ile samimi, renkli ve neşeli bir kampüse sahiptir.

Aktiviteler

CIU Uluslararası Yaz İngilizce Kursu akşam aktiviteleri, öğrencilerin hem eğlenmelerini hem de İngilizce pratik yapmalarını sağlıyor.

Akşam aktiviteleri; binicilik, dans gecesi, karaoke gecesi, açık hava oyunları, sohbetler, masa oyunları, bowling, barbekü partisi ve daha fazlası.

Konaklama

CIU Kampüs Rezidans veya Otel Konaklama seçenekleri mevcuttur.

Temel Bilgiler

Yaş Aralıkları: 12-14 yaş, 15-17 yaş, 18+ yaş.

Seviye: Başlangıç seviyesinden (CEF A2) çok ileri seviyeye (CEF C2) kadar

Kurs teması: Sürdürülebilirlik
Zaman çizelgesi: Örnek zaman çizelgesi

Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Öğrenci/Görevli oranı: 4.7

Dersler: Haftada 20 ders – Pazartesiden Cumaya

Tarihler

Tarihler daha sonra açıklanacaktır.

Süre: 2 Hafta

Fiyatlar

Fiyatlar daha sonra açıklanacaktır.

Erken kayıtlarda %15 indirim vardır. Erken kayıt için son tarih 30 Kasım 2023.

Ülke bazında indirimler için lütfen arayınız.

Dersler, konaklama, havaalanı transferi, üç öğün yeme/içme, atölye çalışmaları, spor faaliyetleri, haftada 2 adet gezi ve aktiviteler fiyata dahildir.

Uçak bileti dahil değildir. Geziler içindeki ekstra öğlen yemeği (2 adet öğlen yemeği ve 1 adet akşam yemeği) dahil değildir. Bowling ve eğlence merkezi dahil değildir. Opsiyonel geziler dahil değildir.

Seyahat sigortası: Talep üzerine temin edilebilir

Konaklama Depozitosu alınır ve program sonunda iade edilir.

Başvuru Formu

CIU Yaz kursları için başvuru formu göndermek için lütfen bu formu doldurun veya +90 533 212 48 10 numaralı telefondan bizi arayın. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz.

ciu-pre-register-tr
İsim
İsim
Cinsiyet
İngilizce Seviyeniz
Tercihleriniz
Atölye Çalışmalarıyla ilgilenir misiniz?
Gezilerle ilgilenir misiniz?
Kurs Tarihi Tercihiniz
Bizi nereden duydunuz?